خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

راهنمای ارسال آگهی

راهنمای درج آگهی

برای اينكه آگهی های شما در سايت مورد توجه بازديدكنندگان قرار گيرد و از اين طريق بتوانيد مشتريان و مخاطبين واقعی خود را پيدا كنيد، توصيه هايی را به صورت خلاصه برای شما جمع آوری كرديم. اميدواريم برای شما راهنمای خوبی باشد.

عنوان آگهي را مناسب متن آن انتخاب كنيد

عناوين زير هيچ كمكی به خواننده نخواهد كرد و احتمالا روی آگهی شما كليك نمی شود

“عناوين نامناسب”

– بهترين فرصت | فرصت طلايی | استفاده كنيد

– جالب توجه | بسيار زيبا | قابل توجه

– فروش | فروش فوری | خريد | خريدار

– زير قيمت | قيمت مناسب | ارزان قيمت

– انجام پروژه | انجام كار

– استخدام | كاريابی | آماده به كار

– بازاريابی | نمايندگی |

همانطور كه مشاهده می كنيد، عناوين بالا بسيار كلی بوده و آگهی مي‌تواند شامل همه چيز باشد، بنابراين خواننده وقت خود را صرف كليك كردن روی عنوانی كه نمی داند متن آن چيست، نخواهد كرد.

“عناوين مناسب”

– فروش آپارتمان 68 متری در حومه شهر

– خريدار ماشین قسطی با 1 ميليون پيش

– استخدام مترجم زبان انگليسی با 3 سال سابقه

– مشاوره پروژه برق صنعتی

– ليسانس فيزيك با 3 سال سابقه، جويای كار

اين عناونين يا عناوين مشابه به آن، اطلاعات نسبتا كاملی در اختيار بيننده قرار می دهد و مخاطب برای كسب اطلاعات دقيقتر روی آن كليك می كند. بنابراين توصيه اصلی اينست كه از عناوين شعارگونه و يا نامشخص خودداری فرماييد.

دقت در انتخاب گروه مرتبط

بورس كالا و خدمات زمانی ايجاد می شود كه يك دسته از كالا و يا خدمات مشخص در يك جای مشخص برای مشتری قابل دستيابی باشد. اين محل می تواند فيزيكی باشد مثل بورس قطعات كامپيوتر بازار X و يا مجازی باشد مثل گروه‌های معرفی شده در سايت.

بنابراين شما با درج آگهی خود در گروه كاملا مرتبط با آگهی، شانس بهتری برای ديده شدن داريد. اگر كسی قصد خريد آپارتمان داشته باشد، مطمئنا به گروه خدمات مراجعه نخواهد كرد. تقريبا همه خريداران بالقوه آپارتمان، آگهی های قسمت املاك-> آپارتمان را انتخاب خواهند كرد.

آگهی ويژه

با توجه به اينكه امکان درج آگهی در سايت رايگان هم می باشد، اكثر بازديدكنندگان اعتماد بيشتری به آگهی های ويژه می كنند.

درج آگهی ويژه به معنای آن است كه آگهی دهنده از خدمات و كالای خود اطمينان كافی دارد و برای جلب نظر بازديدكنندگان و مشتريان واقعی حاضر به پرداخت وجه آگهی خود شده است.

علاوه بر اين موضوع، آگهی های ويژه همانطور كه در بخش مربوطه توضيح داده شده است، در صفحه اول سايت، گروه اصلی و زيرگروه مربوطه به مدت مشخص شده، به صورت رندوم نمايش داده می شود و شانس ديده شدن آن بسيار بالاتر خواهد بود.

متن و مشخصات آگهی

قبل از ثبت آگهی خود در سايت، يك بار آن را با صدای بلند برای خود و اطرافيانتان بخوانيد. توجه كنيد كه شما به عنوان بازديد كننده، و مشتری آيا همه اطلاعات مفيد را بصورت خلاصه و دقيق دريافت كرده‌ايد؟

سئوالات زير را از خود بپرسيد و پس از آنكه پاسخ را راضی كننده يافتيد، آگهی خود را درج كنيد.

– آيا خواندن آگهی روان و ساده است؟

– از جملات طولانی و نامفهوم پرهيز كنيد.

اطلاعات را به صورت جمله به جمله و با ترتيب مشخص ارائه كنيد.

از ارائه جملات كليشه‌ای خودداری كرده و ارزشی كه مشتري از ارتباط و استفاده از خدمات شما ميبرد را ذكر كنيد. به بيان ديگر عناصر اصلی كه موجب تفاوت عرضه خدمات و يا كالای شما با ديگران می شود و برای مشتری ارزش دارد را به صورت واقعی و خلاصه بيان كنيد.

– آيا به كليه سئوالات اساسی و اوليه پاسخ داده شده است؟

به عنوان مثال برای درج آگهی فروش آپارتمان، متراژ- قيمت – طبقه – تعداد اتاق خواب – موقعيت فيزيكی ( خيابان و محله ) – سن ساختمان – امكانات اوليه تلفن گاز شوفاژ و پاركينگ بسيار مهم است.

با ارائه اطلاعات اوليه، خواننده به سرعت تصميم خود را می گيرد و شما در وقت خود برای پاسخگویی به مراجعين صرفه جویی زيادی خواهيد كرد.

– آيا شيوه تماس با شما مشخص می باشد؟

درج شماره تلفن و آدرس در سايت ضرروی نيست. ولی شخص بايد بداند با چه كسی و از چه طريقی ارتباط برقرار می كند. به هنگام ثبت نام در سايت نام دقيق و ايميل خود را وارد می كنيد كه به صورت پيش فرض زير كليه آگهی ها قرار می گيرد.

چنانچه لازم است از طريقی غير از ايميل با شما تماس گرفته شود، آنرا در متن آگهی ذكر كنيد.

انتخاب دقيق تك تك كلمه های آگهی، برای جلب توجه بازديد كنندگان بسيار حساس است. توجه كنيد كه بازديدكنندگان شما بسيار باهوش هستند و قبل از آنكه به عناوين شعار گونه و تبليغاتی توجه كنند، به اطلاعات مشخصی كه ارائه شده است توجه خواهند كرد.

با توجه به حجم بالای آگهی در اين سايت، بازديدكنندگان فرصت مقايسه و انتخاب زيادی دارند. بنابراين هرگز از متن و عكس آگهی های ديگر كپی برداری نكنيد. ارائه اطلاعات خلاصه و دقيق موجب جلب توجه مشتری خواهد شد. آگهی در اينترنت تفاوت عمده‌ای با تبليغات تلوزيونی، راديويی و روزنامه‌ای دارد. در اين جا بازديدكنندگان فرصت بيشتری برای بررسی دارند و مهمتر از هرچيزی برای آنها اطلاعات دقيق و خلاصه مي باشد.

درج عكس

-در صورت انتخاب نكردن عكس ، آگهی ثبت نخواهد شد.

– يك تصوير بهتر از صدها نوشته منظور شما را می رساند

– تصاوير را با دقت و كاملا مرتبط با متن آگهی انتخاب كنيد

– از يك تصوير نمی توانيد برای 2 آگهی استفاده كنيد

– درج تصاوير عمومی مانند پرچم، منظره، پرتره، عكس های غير مرتبط و يا عكس چهره اشخاص مورد پذيرش قرار نمی گيرند.

– برای فروش لوازم و اموال مانند آپارتمان، اتومبيل، كامپيوتر، پوشاك و … شخصا از آنها عكس ديجيتال تهيه كنيد. ارسال عكس هايی كه منحصرا برای يك آگهی تهيه شده است، تاثير بسيار بيشتری از عكس های آماده دارد. بطور مثال شخصی برای آگهی دارالترجمه خود، عكسی از تابلو و در ورودی تهيه كرده بود كه باعث جلب توجه بازديدكنندگان شده بود.

* افزودن لینک خارجی فقط در تبلیغ های ویژه امکان پذیر خواهد بود.